Home Branded Scaled Models Scale 1:400 Swiss Airline, Boeing 777-300ER, 1:400, Hogan Wings A240
American Airlines 777-300ER with wifi radome Reg. scale 1:200  N725AN (item 10512GR)
American Airlines 777-300ER with wifi radome Reg. scale 1:200 N725AN (item 10512GR) ₨20,000.00
Back to products
Saudi Arabian Airlines Retro Livery 75 years, Boeing 777-300ER  Reg: HZ-AK28, Hogan wings 1:200
Swiss Airline, Boeing 777-300ER, 1:400, Hogan Wings A240
₨18,000.00
1 in stock
Compare
Add to wishlist
Category: Scale 1:400
Share:
  • Description
  • Shipping & Delivery
Description
Material: Metal
Size Chart:
Aircraft Type 1:200 1:400 1:500
Length Wingspan Length Wingspan Length Wingspan
Antonov An-225 42 cm
16.54 inch
44.2 cm
17.40 inch
21 cm
8.27 inch
22.1 cm
8.7 inch
16.8 cm
6.61 inch
17.68 cm
6.96 inch
Airbus A220-300 / Bombardies CS300 19.4 cm
7.62 inch
17.6 cm
6.91 inch
9.7 cm
3.81 inch
8.8 cm
3.45 inch
7.7 cm
3.05 inch
7.0 cm
2.76 inch
Airbus A320 18.8 cm
7.40 inch
17.0 cm
6.71 inch
9.4 cm
3.70 inch
8.5 cm
3.36 inch
7.5 cm
2.96 inch
6.8 cm
2.68 inch
Airbus A321 22.3 cm
8.8 inch
17.9 cm
7.0 inch
11.1 cm
4.4 inch
9.0 cm
3.5 inch
8.9 cm
3.5 inch
7.2 cm
2.8 inch
12.5 inch
30.2 cm
11.9 inch
15.9 cm
6.3 inch
15.1 cm
5.9inch
12.7cm
5.0 inch
12.1 cm
4.7 inch
13.15 inch
32.4 cm
12.75 inch
16.7 cm
6.57 inch
16.2 cm
6.37 inch
13.4 cm
5.26 inch
13.0 cm
5.10 inch
14.32 inch
39.9 cm
15.71 inch
18.2 cm
7.16 inch
20.0 cm
7.85 inch
14.6 cm
5.73 inch
16.0 cm
6.28 inch
Boeing 737-800 19.7 cm
7.77 inch
17.2 cm
6.75 inch
9.9 cm
3.88 inch
8.6 cm
3.38 inch
7.9 cm
3.11 inch
6.9 cm
2.70 inch
Boeing 747-400 35.3 cm
13.91 inch
32.2 cm
12.69 inch
17.7 cm
6.96 inch
16.1 cm
6.34 inch
14.1 cm
5.56 inch
12.9 cm
5.07 inch
14.54 inch
30.5 cm
11.99 inch
18.5 cm
7.27 inch
15.2 cm
6.00 inch
14.8 cm
5.82 inch
12.2 cm
4.80 inch
11.16 inch
30.1 cm
11.81 inch
14.2 cm
5.58 inch
15.0 cm
5.91 inch
11.3 cm
4.46 inch
12.0 cm
4.72 inch
12.4 inch
30.1 cm
11.8 inch
15.7 cm
6.2 inch
15.0 cm
5.9 inch
12.6 cm
4.9 inch
12.0 cm
4.7 inch
Bombardier Q400 16.4 cm
6.46 inch
14.2 cm
5.59 inch
8.2 cm
3.23 inch
7.1 cm
2.80 inch
6.6 cm
2.59 inch
5.7 cm
2.24 inch
Concorde 30.8 cm
12.14 inch
12.8 cm
5.04 inch
15.4 cm
6.07 inch
5.1 cm
2.52 inch
12.3 cm
4.86 inch
2.02 inch
Embraer 190 18.1 cm
7.13 inch
14.4 cm
5.65 inch
9.1 cm
3.57 inch
7.2 cm
2.83 inch
2.85 inch
5.7 cm
2.26 inch
F-16 Fighting Falcon 7.4 cm
2.9 inch
4.9 cm
1.9 inch
3.7 cm
1.46 inch
2.5 cm
0.96 inch
3.0 cm
1.17 inch
2.0 cm
0.77 inch